Üzümlü Silah Sanayi
Av Tüfekleri Kanunu

AV TÜFEKLERİ KANUNU

2521 SAYILI AVDA VE SPORDA KULLANILAN TÜFEKLER, NİŞAN TABANCALARI VE AV BIÇAKLARININ YAPIMI, ALIMI, SATIMI VE BULUNDURULMASINA DAİR KANUN

    Kanun Numarası: 2521
    Kabul Tarihi: 11/09/1981
    Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 15/09/1981
    Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 17459

BİRİNCİ BÖLÜM: GENEL HÜKÜMLER
AMAÇ:
   Madde 1 - Kanunun amacı, 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun kapsamı dışında kalan yivsiz av tüfekleri, spor ve nişan tüfek ve tabancaları ve av bıçaklarının yapımı ve satışına ilişkin esasları belirlemek, bunların taşınması ve bulundurulmasını belgeye bağlamak suretiyle denetimini sağlamaktır. KAPSAM:
    Madde 2 - Her türlü yivsiz av tüfeklerini, hava ve gaz basıncı ile çalışan ateşsiz nişan tüfek ve tabancalarını ve bunların aksamını yapan fabrika, ve imalathanelerin kurulması, işletilmesi, tüfek ve tabancalar ile av bıçaklarının yapılması, satılması, satın alınması, bulundurulması ve taşınması bu Kanun hükümlerine tabidir.
TARİFLER:
    Madde 3 - Bu Kanun kapsamına giren;
    a) Yivsiz av silahı: Avda ve atıcılık sporunda kullanılan ve namlularında yivset bulunmayan tüfeklerdir.
    b) Spor ve nişan silahları ve tabancaları: Hava ve gaz basıncıyla çalışan ateşsiz, namluları yivli veya yivsiz olan, uluslararası standartlara uyan tüfek ve tabancalardır.
    c) Av bıçağı: Sadece avda kullanılan, av hayvanlarını kesmeye, yüzmeye ve parçalamaya yarayan oluksuz, sırtı küt veya testereli bıçaklardır.
    Bu Kanun kapsamına giren av silahları, nişan tüfek ve tabancası ve av bıçaklarının diğer özellikleri, tipleri, uluslararası ve ulusal standartlara uygunluğu, Kanunun uygulama şekline ilişkin yönetmelikte belirtilir.
  
İKİNCİ BÖLÜM: YAPIM

yazının devamı okumak için tıklayınız...

2521 Sayılı Av Tüfeği ve Ateşli Silah Kanun

ve Yönetmeliği.
Av Tüfeği
Belgeleri. yivsiz  silah, ateşli silah kanunu, üzümlü tüfek sanayi, kurusıkı fiyatları, huğlu kral, arthemis, torun, lazer, doruk marka firmalar.
Üzümlü Silah Sanayi
Huğlu Av Tüfekleri
ANA MENÜ


Üzümlü Silah Sanayi
Web Master
Halil Ergin
Üzümlü, Huğlu Sİlahları, Üzümlü -Beyşehir /KONYA, Silah Fiyatları, Huğlu, Üzümlü Kral, Arthemis, Lazer, Torun, Wizard, Doruk, Volkan, Kardelen, Ariston, Çatüş, Yıldız, Enjektörlü, Şarjörlü, Pompalı, Otomatik, Çifte, Tek Kırma, Hatsan Havalı Tüfekler, Kurusıkı Tabanca Fiyatları,
Copyright © avtufegisatis.com tüm hakları saklıdır.
kargo ile gönderi
Üzümlü Tüfek Fiyatları
Üzümlü
Av Tüfekleri Fiyatları
Üzümlü
Üzümlü Silah
Torun Av Tüfekleri
Huğlu Av Tüfekleri
Lazer Av Tüfekleri
Ateşli Silahlar Kanunu
Av Tüfeği Kanunu
Kargo ile Gönderi
ateşli silah kanunu
Kapıda Ödeme
Av Silahları
Dil Seçimi
Kapıda Ödeme